بهترین کاغذ کاهی چیست؟

بهترین کاغذ کاهی چیست؟

بهترین کاغذ کاهی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید گفت بهتر است کاغذ کاهی را بررسی کنیم.

کاغذ کاهی یا کاغذ روزنامه یک کاغذ کم هزینه و غیر آرشیوی است که عمدتاً از خمیر چوب تشکیل شده است و بیشتر برای چاپ روزنامه و سایر نشریات و مواد تبلیغاتی استفاده می شود. در سال ۱۸۴۴ توسط چارلز فنرتی از نوا اسکوشیا، کانادا اختراع شد، معمولاً دارای رنگ غیر سفید و یک حس متمایز است. این کاغذ  برای استفاده در ماشین‌های چاپی طراحی شده است که از یک شبکه صفحه کاغذ طولانی (وب افست، لترپرس و فلکسوگرافی) استفاده می‌کنند تا ورق‌های جداگانه.

 

کاغذ روزنامه مورد علاقه ناشران و چاپخانه‌ها است زیرا قیمت نسبتاً پایینی دارد (در مقایسه با گریدهای کاغذی که برای مجلات براق و بروشورهای فروش استفاده می‌شود)، و استحکام بالایی دارد (برای اجرا در ماشین‌های چاپ وب با سرعت بالا) و می‌تواند چاپ چهار رنگ را با کیفیت‌هایی بپذیرد. که پاسخگو به نیازهای روزنامه های معمولی می باشد.

اختراع

چارلز فنرتی در حدود سال ۱۸۳۸ شروع به آزمایش با خمیر چوب کرد و در سال ۱۸۴۴ کشف کرد. در ۲۶ اکتبر ۱۸۴۴، فنرتی نمونه ای از مقاله خود را به روزنامه برتر هالیفاکس، Acadian Recorder برد، جایی که نامه ای روی کاغذ تازه اختراع شده خود نوشته بود. :

 

آقایان ،

ضمیمه یک تکه کاغذ کوچک است که نتیجه آزمایشی است که من انجام داده ام تا مطمئن شوم که آیا آن مقاله مفید ممکن است از چوب ساخته نشده باشد. نتیجه درستی آن نظر را ثابت کرد، زیرا – با نمونه ای که برای شما آقایان فرستادم – امکان پذیر بودن آن را درک خواهید کرد. کاغذی که از نظر بافت سفید و محکم است و از نظر ظاهری مانند کاغذ بسته بندی معمولی ساخته شده از کنف، پنبه یا مواد معمولی تولیدی بادوام است، در واقع از چوب صنوبر تشکیل شده است که به صورت خمیر در آمده و در معرض پروسه ساخت کاغذ معمولی قرار گرفته است. همان پروسه و روشی که کاغذ در حال ساخت است، فقط با این استثنا، یعنی: ابزار ناکافی من برای ایجاد فشار لازم به آن. من عقیده دارم که درختان جنگلی معمولی ما، چه از چوب سخت و چه نرم، اما به ویژه صنوبر، صنوبر، به دلیل کیفیت الیافی چوبشان، ممکن است به راحتی توسط یک دستگاه خرد کن کاهش یافته و به کاغذ تبدیل شوند. از بهترین نوع این نظر، آقایان، من فکر می‌کنم این آزمایش توجیه می‌کند، و آن را می‌گذارم تا توسط متخصصین یا افراد کنجکاو پیگیری شود.

چارلز فنرتی.

مصرف کاغذ کاهی

حدود ۳۵ درصد از کاغذ روزنامه جهانی در سال ۲۰۰۶ در آسیا بود که تقریباً ۲۶ درصد در آمریکای شمالی و حدود ۲۵ درصد در اروپای غربی بود. طبق گزارش PPPC، آمریکای لاتین و اروپای شرقی هر کدام حدود ۵ درصد از تقاضای جهانی را در سال ۲۰۰۶ نشان می‌دادند و سهم‌های کوچک‌تری به اقیانوسیه و آفریقا می‌رفت.

یکی از بزرگترین عوامل کاهش تقاضا برای کاغذ روزنامه در آمریکای شمالی، کاهش خوانندگان روزنامه در میان بسیاری از بخش‌های جمعیت – به ویژه جوانان – همراه با افزایش رقابت برای تجارت تبلیغاتی از طریق اینترنت و سایر رسانه‌ها بوده است. طبق گزارش انجمن روزنامه‌های آمریکا، یک گروه تجاری روزنامه‌های ایالات متحده، میانگین  تیراژ روزانه در سال ۲۰۰۶ در یک روز معمولی  ۵۲٫۳ میلیون (۵۳٫۲ میلیون در یکشنبه ها) بود، در مقایسه با ۶۲٫۵ میلیون در سال ۱۹۸۶ (۵۸٫۹ میلیون در یکشنبه ها) و ۵۷٫۰ میلیون در سال ۱۹۹۶ (۶۰٫۸ میلیون در یکشنبه ها). بر اساس گزارش NAA، درآمد روزانه تبلیغات (بدون تعدیل تورم) در سال ۲۰۰۰ به اوج خود رسید و تا سال ۲۰۰۷ به میزان ۱۳ درصد کاهش یافت. تقاضای کاغذ روزنامه نیز تحت تأثیر تلاش‌های ناشران روزنامه برای کاهش هزینه‌های چاپی حاشیه‌ای از طریق اقدامات حفاظتی مختلف برای کاهش مصرف کاغذ روزنامه قرار گرفته است.

بهترین برند کاغذ کاهی

بهترین برند کاغذ کاهی کاغذ روسی است. که در مقایسه با رقبای خود مانند هندی و ایرانی بسیار بهتر است. 

ولی قیمت آن نیز بالا تر است. کیفیت رول های کاغذ کاهی روسی نیز بهتر از سایر رقبای خود می باشد. برای خرید رول کاغذ کاهی یا کاغذ کاهی با دفتر تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *